Sprawcy pobicia zatrzymani

Chodzież Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Policjanci Komisariatu Policji w Margoninie we współpracy z chodzieskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie pobicia kilku osób oraz uszkodzenia mienia.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Margoninie we współpracy z chodzieskimi kryminalnymi w ciągu kilku godzin ustalili tożsamość sprawców pobicia i uszkodzenia pojazdu. W niedzielę rano obaj mężczyźni zostali zatrzymani i byli tym faktem bardzo zaskoczeni. Okazali się nimi 21-letni oraz 30-letni mieszkańcy naszego powiatu. Mężczyźni będą odpowiadali za dokonanie pobicia, uszkodzenia mienia o wartości blisko 2500 złotych, a także za naruszenie nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz sprawą 21-latka oraz jego 30-letniego kolegi zajmie się sąd. Na szczęście pokrzywdzeni doznali tylko lekkich obrażeń, które nie zagrażały ich życiu i zdrowiu.

Warto również podkreślić, że obywatel, który podejmuje interwencję również posiada ochronę prawną, która została określona w art. 217a kodeksu karnego. Przepis ten stanowi, że kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesna w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi lub ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  • KPP Chodzież