Mieli przy sobie narkotyki

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 28-letnią kobietę, która posiadała blisko 300 gramów narkotyków. Do sprawy zatrzymany został również 32 letni mężczyzna, który udzielił kobiecie środki odurzające. W momencie zatrzymania posiadał przy sobie ponad 50 gramów narkotyków oraz sporą ilość gotówki. Zarówno kobieta jak i mężczyzna złożyli wyjaśnienia i przyznali się do przedstawionych zarzutów

 

 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze wydziału kryminalnego złotowskiej komendy, prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwie osoby mające związek z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających na terenie miasta Złotowa.

Do pierwszego zatrzymania doszło 9 stycznia w godzinach wieczornych. 28 letnia mieszkanka miasta posiadała w swoim miejscu zamieszkania prawie 300 gramów środka odurzającego. Po przebadaniu zabezpieczonego suszu, potwierdzono, że jest to marihuana, w ilości 1200 porcji dilerskich.

Kolejne czynności doprowadziły do ustalenia, gdzie kobieta nabyła zabronione środki. Policjanci ustalili, że ze sprawą związany był 32-letni mieszkaniec Złotowa, który udzielił jej narkotyki. Ponadto w momencie zatrzymania posiadał przy sobie ponad 50 gramów kokainy i 8 porcji dilerskich marihuany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie kobiecie zarzutu posiadania środków odurzających, a mężczyźnie zarzutu z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i udzielanie środków odurzających.

Zgodnie z przepisami prawa, posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za udzielanie tych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub innej osobie, grozić może nawet do 10 lat więzienia

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc