Sprawdzali stan trzeźwości kierujących

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policjanci Posterunku Policji w Tucznie i Człopie przeprowadzili działania pod kątem bezpieczeństwa na drogach miasta i gminy Tuczno. Były to działania kontrolno – profilaktyczne w trakcie, których funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

Niebawem święta i zaraz po nich sylwester. Policjanci już teraz podczas kontroli drogowych prowadzą rozmowy z kierowcami. Świadomość trzeźwości za kierownicą jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa ogólnego na drodze. W ramach prowadzonych działań policjanci posterunków apelowali o rozwagę i ostrożność oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

Czas świąt będzie dla wielu czasem odpoczynku, spotkań z rodziną, czy znajomymi oraz podróżami na wyczekiwany urlop świąteczny. Dlatego pamiętajmy! Nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na koordynację ruchów, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości oraz powoduje pogorszenie wzroku.

Aby uchronić siebie i innych na uroczystości, gdzie będzie spożywany alkohol najlepiej zazwyczaj wyznaczyć kierowcę. Zarówno jazda w stanie po spożyciu alkoholu, jak i wstanie nietrzeźwości jest zabroniona i grozi za nią odpowiedzialność karna. Ważnym jest także kwestia sumienia. W ubiegłym roku w miesiącu grudniu policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

Pij odpowiedzialnie! Twoja decyzja, może mieć poważne konsekwencje.

https://walcz.policja.gov.pl/zwa/aktualnosci/aktualnosci/51945,Badz-odpowiedzialnym-kierowcom.html