Zielona Sala Wykładowa w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej

Czarnków Edukacja Inwestycje Najnowsze Środowisko Trzcianka Wydarzenia

Właśnie dobiegła końca realizacja projektu pn. „Zielona Sala Wykładowa w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej”. Jego celem była rekultywacja i wykorzystanie terenów zielonych, wykorzystanie wód deszczowych oraz odizolowanie przestrzenie edukacyjnej od zanieczyszczeń środowiska.

Inwestycja obejmowała:

  • montaż 4 zbiorników do magazynowania wody deszczowej,
  • usunięcie nawierzchni utwardzonej i rekultywacja terenów zielonych,
  • nasadzenia krzewów i żywopłotu,
  • montaż stojaka na rowery,
  • wykonanie ścieżki z nawierzchni przepuszczalnych,
  • zakup usług i materiałów budowlanych do stworzenia małej architektury, utworzenie „zielonych ścian”.

Projekt pn. „Zielona Sala Wykładowa w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej” został zgłoszony przez Gminę Trzcianka do dofinansowania w ramach Programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” i uzyskał pomoc finansową w formie dotacji, w kwocie 50 000,00 zł, z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach zadania przewidziano zaadaptowanie terenu na zapleczu Muzeum pod kątem utworzenia Zielonej Sali Wykładowej – miejsca edukacji otoczonego naturą. Nadanie funkcji edukacyjnych podwórzu Muzeum jest realizowane w formie godzącej te efekty z dbałością o cele środowiskowe, tj. wykorzystanie wody deszczowej, odbetonowanie i rekultywacja terenu, wykorzystanie materiałów naturalnych.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Z wyrazami szacunku,

Dawid Cichy
Referat Promocji, Kultury i Sportu
Urząd Miejski Trzcianki