Bank Żywności się remontuje

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Bank Żywnosci w Pile, mimo, iż  ?ukończył?  25 lat wciąż prężnie działa. Tylko w 2018 roku wsparł swoją pomocą 868 rodzin w trudnej sytuacji materialnej (ponad 2100 osób). Ta pomoc wyrażona w liczbach, to blisko 8 ton żywności o  wartości ponad blisko 56 500  złotych. Były to pełnowartościowe produkty pozyskane przez BŻ od sieci handlowych, producentów oraz dystrybutorów artykułów spożywczych.

Bank od samego początku współpracował  z Gminą  Piła i zawsze mógł liczyć na jej wsparcie. Kilka dni temu  umowę o kontynuacji tejże współpracy podpisali prezes Banku Żywnosci w Pile Mieczysław Augustyn i Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski. Za umową poszły pieniądze – 20 tys. złotych, które miasto przekazało bankowi na pozyskanie i dytrybucję  żywności. Szacuje się, że w tym roku pomocą objętych zostanie około  2500 osób.

Dużym wsparciem dla BŻ  było przedłużenie z Gminą Piła umowy na dzierżawę obiektów, w których on funkcjonuje. Dzięki temu  można było zaplanować i już częściowo wykonać  remont i rozbudowę pomieszczeń biurowych i magazynowych.

W części biurowej położona została nowa elewacja z paneli PCV.  Obiekt został dodatkowo docieplony, co z pewnością przełoży się na duże oszczędności w kosztach utrzymania tych pomieszczeń. W części magazynowej natomiast została położona nowa antypoślizgowa posadzka. Trwają prace  przy adaptacji na magazyn pomieszczeń dotąd niewykorzystywanych.  W ramach tego etapu wykonano:  elewację zewnętrzną wraz z ociepleniem, remont dachu. Wyburzono też ściany działowe. Prace mają zakończyć się w tym roku.  BŻ zyska około 300 mkw nowej powierzchni magazynowej.

 -Dzięki temu, nie będziemy już musieli wynajmować magazynów  od firm zewnętrznych, a to stanowiło dla nas duży koszt ? podkreśla Stanisław Borecki, dyrektor Banku Żywności w Pile.

(Red.)

 Źródło: UM Piła