Stadion przy Bydgoskiej ? aktualne informacje

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Prezydent Piotr Głowski wspólnie z dyrektorem MOSiR zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spotkali się z ministrem Grzegorzem Piechowiakiem i posłem Marcinem Porzuckiem. Podczas spotkań rozmawiano o przebudowie Stadionu Żużlowego przy ul. Bydgoskiej i znalezieniu przez parlamentarzystów narzędzi umożliwiających finansowanie w przynajmniej 50% tego zadania. Podobnie, jak to miało miejsce w przypadku przebudowy Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. Żeromskiego (za czasów Platformy Obywatelskiej) oraz jak poseł Porzucek zapewniał w kampanii wyborczej https://zycie.pila.pl/artykul/marcin-porzucek-obiecuje/518954 deklarując wsparcie na poziomie około 15 mln zł.

Ostatnie zaproszenie przez posła Marcina Porzucka do złożenia wniosku do programu ?Sportowa Polska? niestety nie spełnia tych założeń. W ramach tego projektu Miasto Piła mogłoby ewentualnie ubiegać się o dofinansowanie do 33% wydatków kwalifikowanych. Modernizacja Stadionu Żużlowego nie jest jednak wpisana do żadnej z trzech grup zadań inwestycyjnych. Z programu Sportowa Polska Urząd Miasta Piły zamierza skorzystać w przypadku dwóch innych inwestycji.

Mamy nadzieję, że działania ministra Grzegorza Piechowiaka okażą się skuteczniejsze i uda znaleźć się rozwiązanie umożliwiające finansowanie tej inwestycji. Potwierdzeniem chęci realizacji tego zadania jest zapewnienie finansowania dla dokumentacji przebudowy stadionu. Zabezpieczenie środków w wysokości 130 tys. zł powinno zostać zatwierdzone przez radnych podczas wtorkowej Sesji rady Miasta Piły.

Piotr Gadzinowski
rzecznik prasowy UM Piły

***

Poseł Marcin Porzucek po spotkaniu z prezydentem Piły na swoim profilu facebookowym zamieścił poniższy komentarz:

Władze Piły odtrącają rękę wyciągniętą do współpracy . Panie prezydencie, program ?Sportowa Polska? to szansa na wielomilionowe dofinansowanie modernizacji stadionu żużlowego. To może być jeden z elementów. Wszak kilka miesięcy temu na konto Miasta Piła trafiło ponad 6 mln zł na wybrane inwestycje z rządowego programu FIL. Żaden z dziennikarzy obecnych na mojej konferencji prasowej 1.02 nie był w stanie wskazać jak mają być wykorzystane te środki. Połowa z nich mogłaby trafić na ww. inwestycję. Razem ze ?Sportową Polską? jest ponad 50%.”

(Red.)