Strażackie wozy i klasyki zleciały do Zakrzewa

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZAKRZEWO. Kolejny, Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych w Zakrzewie przeszedł do historii. 17 lipca ta malownicza miejscowość, która kilka dni wcześniej gościła Blues Express, tym razem stała się motoryzacyjną stolicą Polski.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wiele osób, kolekcjonerów i pasjonatów starych samochodów. Chociaż nie zabrakło także tych najnowszych strażackich nabytków.

-Najpierw w Złotowie, a później w Zakrzewie można było podziwiać przepiękne klasyki. Nie tylko. Były też samochody pożarnicze, również te najnowsze w powiecie, a także wojskowe. Naprawdę było na co popatrzeć! – podsumował wydarzenie na facebookowym profilu Wójt Zakrzewa Marek Buława.

Starosta Złotowski Ryszard Goławski podkreślił ze sceny coraz silniejszą markę wydarzenia. Pogratulował też prezesowi OSP Zakrzewo Michałowi Falbie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie organizacyjnego sukcesu.

Obaj włodarze: Zakrzewa i Powiatu Złotowskiego wręczyli nagrody laureatom konkursu na najciekawsze i najstarsze pojazdy zlotu.

Przypomnijmy. Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych w Zakrzewie to inicjatywa miejscowych druhów. Finansowo wydarzenie wsparł Powiat Złotowski.

-Już po Ogólnopolskim Zlocie Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych. Dziękujemy za ciepłe przywitanie mieszkańców Złotowa. Dziękuję przede wszystkim “zlotowym” pojazdom, których przybyła ponad setka. Jesteście wielcy! To dzięki wam chcemy robić Zlot. Dziękuję mieszkańcom Zakrzewa, którzy licznie nas witali na całej trasie i na wjeździe na Zlot. Fantastyczne przywitanie. Zawsze jako OSP Zakrzewo dajemy z siebie wszystko, aby Zlot był przez was jak najbardziej wspominany. Były pokazy, zabawy i dobra impreza przy fantastycznych zespołach. To dzięki wam tak świetnie Zakrzewo się bawiło – czytamy na facebookowym profilu sobotniego wydarzenia.

(Red.)
Fot. Starostwo Powiatowe w Złotowie