Udana akcja sprzątania Gwdy

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia
420 kilogramów śmieci uprzątnęli uczestnicy akcji „Sprzątamy Gwdę”, która z okazji „Dnia Ziemi” i inicjatywy Klubu Kajakowego PTTK „Gwda” Piła, odbyła się w sobotę 22 kwietnia.
Wolontariusze pracowali na odcinku od przystanku Gordaliny na Zielonej Dolinie do mostu na obwodnicy Drogi Krajowej nr 11. Wśród odpadów – prócz butelek, makulatury i plastikowych opakowań – znalazły się również wielkie gabaryty, meble, telewizor, głośniki i duża liczba opon samochodowych.
– Misja sprzątania Gwdy zakończona sukcesem. Śmieci niestety nadal sporo, a warto pamiętać, że te wszystkie odpady powinny od razu trafić do odpowiednich koszy na odpady i PSZOK-u, a nie do wody i nie w krzaki. na szczęście humory i pogoda dopisywały, zapału też nie zabrakło – komentują wolontariusze i dodają.: – Mamy takie małe marzenie… oby trzecia edycja tej inicjatywy już nigdy nie była konieczna!
Organizatorzy: KLUB KAJAKOWY PTTK „GWDA” PIŁA oraz Urząd Miasta Piły, Altvater Piła Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Zakład Aktywności Zawodowej w Pile.
UM Piła