Strażacy wmanewrowani w manewry

Najnowsze Piła Wydarzenia

SZYDŁOWO. 8 października, w godzinach 18:00-23:00, na terenie gminy Szydłowo odbyły się Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego skierowane do strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W przedsięwzięciu wzięła udział rekordowa liczba zespołów, tj. 17 drużyn. 

Przyjęty szkoleniowy charakter ćwiczeń został tym razem urozmaicony o porę nocną, która przyniosła wiele wniosków, ale też wymagała wdrożenia odpowiednich technik ratowniczych.

Zespoły musiały zmierzyć się z czterema specjalnie przygotowanymi i zaaranżowanymi scenkami, których scenariusz wyglądał następująco:
• Podtopione i wyciągnięte ze stawu dziecko;
• Zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym;
• Próba samobójcza na peronie,
• Uraz kończyny górnej na terenie gospodarstwa rolnego.

Zmaganiom drużyn bezpośrednio na miejscu przyglądał się Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Sekretarz Gminy Szydłowo Iwona Mazur oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile st. kpt. Paweł Kamiński.

Warto wspomnieć, że zajęcia odbyły się już po raz piąty. Dotychczas organizowano je na terenie gminy Wyrzysk,  Łobżenica, Piła i Kaczory.

 

Tegorocznym gospodarzem Manewrów, była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pile oraz Urzędu Gminy Szydłowo.

Tekst: mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Fot. dh Justyna Muszyńska, OSP Wiktorówko