Zawody NSS – Wędrzyn i Chodzież

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W sobotę 2 października, na gościnnej strzelnicy Hubertus w Chodzieży, odbyły się dziewiąte z 12 zaplanowanych na ten rok  zawodów strzeleckich Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Blisko 60 uczestników z kilkunastu klubów północno – zachodniej Polski rywalizowało w 10 konkurencjach.

Wykazać się można było zarówno w strzelaniu do tarcz, do rzutków jak i do celów metalowych w pojedynku strzeleckim. Zawodnicy strzelali zatem na 100 metrów w czterech konkurencjach  karabinowych, 25 m w trzech konkurencjach pistoletowych, jeden pojedynek pistoletowy, a także w  konkurencji strzelby gładkolufowej (tzw. Trap) do rzutków oraz wielobój dla dzieci. Nadmienić warto, że dzieci do lat 15., strzelają u nas bezpłatnie. Wychodzimy z założenia, że to najlepsza metoda zaszczepienia pięknej pasji sportu strzeleckiego.

Słoneczna, jesienna pogoda sprzyjała rywalizacji. W niektórych konkurencjach o zwycięstwie decydował dosłownie 1 punkt, a nierzadko niezbędne były dogrywki. Doskonały catering, słodkości ufundowane przez Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Sendal z Lubasza oraz przygotowane przez panie z naszego klubu pozwalały na szybką regenerację podczas spotkań towarzyskich w przerwach między konkurencjami. Zresztą piknikowa atmosfera jest od dawna wizytówką naszych zawodów. Najlepsi uczestnicy otrzymali medale i dyplomy, a dzieci puchary. A już niebawem, 16 października zapraszamy na zawody karabinowe NSS-u do Pestkownicy. Strzelać będziemy na 100, 200 i 300 metrów. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://nsslubasz.pl/ oraz na klubowym fanpage’u https://www.facebook.com/nsslubasz. Zapraszamy.

Fot. Po dekoracji najmłodszych zawodników –  Chodzież

Z kolei tydzień wcześniej, w ostatnim tygodniu września, na Poligonie Wędrzyńskim odbyła się XIV edycja największych zawodów długodystansowych w Europie środkowo-wschodniej. I jak zwykle nie zabrakło tam naszych przedstawicieli. Ogromnym sukcesem, zmagania zakończył Paweł Mikołajczyk. W klasie konkurencji Historyk Standard zajął drugie miejsce. Jest to dotychczas największe osiągnięcie zawodnika NSS-u na tych prestiżowych zawodach. Startując w klasie Open, lecz strzelając ze standardowego karabinu – zajął również bardzo dobre 8 miejsce. Drugi nasz reprezentant, borykając się z awarią broni – zajął odpowiednio 10 i 12 miejsce. Obu panom gratulujemy.

Na zdjęciu: Paweł Mikołajczyk

Paweł Garstka
Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie