Studenci – Seniorzy zwiedzili “ISKRĘ”

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Zrewitalizowane kino “ISKRA” przy ulicy Kilińskiego odwiedzili dzisiaj studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sąsiedzka wizyta w “nowych-starych” murach była zwieńczeniem wydarzenia – odsłonięcie portretu Stanisława Staszica – które także dzisiaj odbyło się w siedzibie UTW.

 Przypomnijmy. W ramach modernizacji ponad 100-letniego budynku m.in. wymieniono dach i przywrócono mu historyczny wygląd. W sali kinowej od strony ulicy Kilińskiego “otwarto” zamurowane przez pół wieku okna. Schody przy głównym wejściu odzyskały dawny wygląd, a na ścianie frontowej odtworzono historyczny zegar. Na całym budynku pojawiła się nowa elewacja.

Wewnątrz też sporo się działo. Najpierw wymieniono wszystkie instalacje, następnie zmodernizowano m.in. salę widowiskową, która zyskała profesjonalną akustykę i nagłośnienie. Wyremontowano także zabytkowe schody wraz z balustradą oraz wszystkie pomieszczenia.

W obiekcie po dawnym kinie “ISKRA” powstanie Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej ?ISKRA?, w którym mieszkańcy za darmo będą mogli realizować swoje kulturalne pasje.

(Red.)
Fot. Wasze Media