Pszczoły zleciały do Miasteczka Krajeńskiego

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

MIASTECZKO KRAJEŃSKIE. W niedzielę w Miasteczku Krajeńskim odbył się festyn pod hasłem “Krajeński Dzień Pszczoły”. Imprezę zorganizował Gminny Dom Kultury w Miasteczku Krajeńskim przy wsparciu miejscowej parafii, Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectw Arentowo i Miasteczko-Huby.

Tego dnia wszystko kręciło się wokół pszczół ? oprawa i konkursy dla uczestników festynu, które przygotowali członkowie Koła Pszczelarzy w Łobżenicy. Wszyscy znakomicie się bawili, zwłaszcza dzieci, dla których zorganizowano wiele atrakcji ? przejazdy konne, malowanie twarzy, zamki dmuchane i watę cukrową.

Na imprezie obecni byli również druhowie z miejscowej OSP, którzy gościom festynu zafundowali przejażdżkę na strażackiej drabinie.

Wójt Gminy Krzysztof Jacek Oświecimski pogratulował laureatom konkursu fotograficznego i wręczył nagrody książkowe, oczywiście o życiu pszczół pt. ?Z głową w ulach. Opowieści o pszczołach z Krajny miodem płynącej?.

Krajeński Dzień Pszczoły wpisał się w działania ekologiczne Powiatu PIlskiego, który wsparł to wydarzenie, a Eligiusz Komarowski, starosta pilski objął je Honorowym Patronatem.

(Red.)
Źródło: powiat.pila.pl

Fot. Gminny Dom Kultury w Miasteczku Krajeńskim