SUCZKA „IRENA” PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Po 7 latach służby w złotowskiej jednostce na psią emeryturę przeszedł owczarek belgijski „Irena”. Teraz spokojną starość spędzi pod dachem swojego opiekuna, który również z końcem lutego przeszedł na emeryturę.

„Irena” to 9 letni owczarek belgijski, który swoją psią służbę rozpoczął od przeszkolenia pod nadzorem instruktorów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie została wyszkolona do wykrywania zapachów narkotyków. W 2016 roku trafiła pod opiekę przewodników z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, a od 2017r jej przewodnikiem został asp. Szymon Lisowski.

Policyjny pies ma na swoim koncie wiele sukcesów, a jej niezawodny nos wielokrotnie doprowadzał mundurowych do ukrytych narkotyków.

Po 7 latach wyjątkowej służby, suczka przeszła na zasłużoną emeryturę. Teraz będzie odpoczywać w domu swojego opiekuna, który również z końcem lutego przeszedł na emeryturę. Nasz Kolega nie wyobrażał sobie innego zakończenia tej wspólnej, 7-letniej służby. Bez wątpliwości i namysłu zaopiekował się swoją podopieczną.

Zwierzęta służbowe, przechodząc w stan spoczynku, mają zapewnione dożywotnie utrzymanie i opiekę weterynaryjną, finansowaną przez państwo.

Policyjnym emerytom życzymy wszystkiego dobrego!