ZWYCIĘZCY NAGRODZENI!

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Wałczu policjanci przyjęli zwycięzców konkursu plastycznego. Na podium stanęły 3 osoby, a 4 wyróżniono. Była także nieoczekiwana niespodzianka.

„Siła nie musi oznaczać przemocy” to nazwa konkursu plastycznego do którego policjanci zaprosili uczniów klas od VI do VII Szkół Podstawowych z terenu gminy Wałcz. Do jednostki nadesłano ponad 30 prac. Wybór najlepszego „dzieła” był trudny dla oceniających z uwagi na wysoką kreatywność autora.

Dlatego też policjanci postanowili oprócz 3 miejsc na podium wyróżnić dodatkowo 4 kolejne prace. Niespodzianką był dyplom wyróżnienia za najlepsze hasło konkursowe dotyczące przemocy:…Nie niszcz – upiększaj, by ludzie zakwitali, a nie bombardowali. Pomysłodawczynią wyróżnionego hasła jest Emilia Kwiatkowska z klasy VI szkoły w Strącznie.

Dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu wręczył zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu podinsp. Wojciech Wnuk. Do inicjatywy włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu oraz NSZZ Policjantów oddz. w Wałczu. Po uroczystym wręczeniu nagród policjanci na prośbę miłych gości przybliżyli swoje miejsce pracy. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i zapraszamy ponownie za jakiś czas!