Sukces uczniów Hipolita

Chodzież Edukacja Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Sukces uczniów Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego (w zawodzie technik elektryk) w ogólnopolskim konkursie “Moc na start”, zorganizowanym przez Grupę Energetyczną Enea S.A. dla uczniów szkół patronackich.

Jego celem jest promowanie wśród młodzieży wiedzy o energetyce – o nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w tej branży, a także o trendach i wyzwaniach przed nią stojących.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie, we współpracy z nauczycielami, opracowywali koncepcję swojej wizji energetyki przyszłości. W drugim etapie przygotowali prezentację na wybrany przez siebie temat i odpowiadali na pytania jury.

Łącznie w konkursie wzięło udział 37 uczestników szkół patronackich. Ze Szkoły Hipolita do konkursu przystąpili uczniowie II klasy Technikum w zawodzie technik elektryk. Do ścisłego finału zakwalifikowało się trzech uczniów: Szymon Geisler, Jonasz Kita i Jakub Szymański.

Stypendium w wysokości 3000 zł wywalczyli Joansz Kita i Jakub Szymański. Zgodnie z ideą konkursu nagrodę przeznaczą na rozwijanie swoich pasji.

(Red.)

Źródło: powiat-chodzieski.pl