AUTO ODZYSKANE, ZŁODZIEJE I PASER ZATRZYMANI

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Kryminalni z Czarnkowa zatrzymali dwóch sprawców kradzieży samochodu dostawczego marki Volkswagen LT35 o wartości 15 tys. złotych. W ręce mundurowych wpadł również mężczyzna podejrzany o paserstwo. Auto wrócił do właściciela, a cała trójka usłyszała już zarzuty. Prokurator zastosował wobec sprawców policyjny dozór. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Informacja o kradzieży pojazdu dotarła do policjantów 10 listopada br. Jak ustalili, pracownik pozostawił auto na poboczu przed swoją posesją na terenie jednej z miejscowości w gminie Połajewo. Nieznany wówczas sprawca w nocy z 9 na 10 listopada br. po podpięciu się do instalacji elektronicznej odpalił auto i odjechał.

Kryminalni z czarnkowskiej komendy zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania złodzieja i utraconego pojazdu. Na podstawie zebranego w toku czynności wyjaśniających materiału dowodowego ustalili, że w sprawę kradzieży zamieszanych jest dwóch dobrze im znanych mieszkańców gminy Połajewo. To 21-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta. Oboje zaraz po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce w ręce funkcjonariuszy wpadł 29-letni mieszkaniec Gniezna podejrzany o paserstwo. Przy jego zatrzymaniu pomocni byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. To u niego na posesji znaleziony został skradziony samochód.

Cała trójka już usłyszała zarzuty i została przesłuchana. Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pobytu za kratkami.