Sukcesy żeńskich drużyn młodzieżowych ENEA BASKET PIŁA

Najnowsze Piła Regiony Sport Wydarzenia

PIŁA. W środę, 10 marca juniorki LOMS ENEA Basket Piła zwyciężyły w decydującym meczu o awansie do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U17K z zespołem AZS Poznań.

Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego od początku meczu narzuciły rywalkom swój styl gry. Pilanki grały jak zaczarowane. Do przerwy gospodynie prowadziły 46-20. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i po znakomitym meczu LOMS Enea Basket Piła wygrał z poznaniankami 79-46.
Loms Enea Basket Piła ? Enea AZS Poznań 79-46 (20-7, 16-13, 17-11, 16-15)

Punkty dla Loms Enea Basket Piła zdobywały:

Julia Susła 15 (3x3pkt), Natalia Piątek 14 (1x3pkt), Michelle Chura Quispe 11 (1x3pkt), Wiktoria Wietrzyńska 10, Julia Kowalska 10, Wiktoria Zbonik 9 (3x3pkt), Dominika Starczewska 4, Weronika Nadskakuła 2, Klaudia Kobiałko 2, Julia Jakubowska 2, Szybiak i Chowańska bez pkt.

?Jestem zadowolony z postawy dziewczyn w tym meczu. Były zdecydowane, odważne w ataku i agresywne w obronie. Sądzę, że to była nasza najlepsza obrona patrząc na wszystkie mecze w tym sezonie. Dziewczyny realizowały założenia meczowe i udowodniliśmy, że Ćwierćfinał MP jak najbardziej nam się należy. Brawo drużyna ? mówi trener Tomasz Pochylski.

W sobotę, 13 marca w hali przy ul. Bydgoskiej 80 odbyły się dwa mecze żeńskich zespołów pilskiego klubu koszykówki.

Swoje rozgrywki rozpoczęły dziewczęta uczące się w LOMS Piła w lidze U16K. Rywalkami był zespół TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Pilanki mocnym uderzeniem rozpoczęły mecz 14-2 po czterech minutach gry. Po pierwszej kwarcie 34-17. Do końca meczu obraz gry się nie zmieniał, pilanki cały czas dominowały grę zwyciężając 100-66!!

LOMS Enea Basket Piła ? TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 100-66 (34-17, 23-16, 22-14, 21-19)

Punkty dla LOMS Enea Basket Piła zdobywały:

Michelle Chura Quispe 21 (1x3pkt), Julia Susła 18 (1x3pkt), Zuzanna Chowańska 15, Wiktoria Wietrzyńska 14, Dominika Starczewska 10, Zuzanna Szybiak 8, Julia Jakubowska 6, Nikola Głuszanowska 4, Weronika Wełniak 4.

Tomasz pochylski: ?Piękny pierwszy mecz w debiucie w lidze U16K. Dziewczyny nie dały szans przeciwniczkom, aczkolwiek momentami popełnialiśmy zbyt dużo prostych błędów ? kroki, złe podania. Najważniejsze, że wygrywamy i mam wrażenie, że w tej lidze możemy być liderem. Brawo dziewczyny!

Chwilę później swój kolejny mecz w lidze U13K rozegrały młodziczki młodsze Enea Basket Piła. Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego podjęły na własnym parkiecie drużynę MKS MOS Konin. Początek meczu to wyrównana gra dwóch zespołów. Z każdą minutą pilanki się rozkręcały. Do przerwy 31-20 dla Enei. Po zmianie stron pilskie koszykarki rozegrały najlepsze 10 minut w sezonie wygrywając trzecią kwartę 27-8. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 74-45

Enea Basket Piła ? MKS MOS Konin 74-45 (17-13, 14-7, 27-8, 16-17)

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywały:

Wiktoria Grzegorczyk 13, Marysia Lachowicz 12, Zuzanna Tadych 12, Maja Michalska 12, Natalia Nieróbca 11, Wiktoria Hanak 7, Amelia Chlebek 4, Julia Januszewska 3, Piątek i Galicka bez pkt.

?Trudny sezon, w którym główną rolę odgrywa pandemia ewidentnie nam nie pomaga. Nie możemy się rozegrać, nabrać dobrego rytmu. Mimo to udało nam się wygrać drugi mecz w lidze z wyżej notowanym przeciwnikiem. Dzisiaj można powiedzieć nie poznawałem zespołu. Nastąpiła swoista metamorfoza. Dziewczyny grały odważnie, nie popełniały tyle prostych błędów co zwykle, pokazały że stać je na wiele. W końcu ?odpaliły? zawodniczki, które powinny co mecz zdobywać po 10-15 pkt, a nie 2-4. Cieszę się ze zwycięstwa dziewczyn. Da im to dużo więcej pewności siebie na kolejne spotkania. Dziękuję zarówno młodszym jak i starszym dziewczynom za znakomite prezenty urodzinowe dla trenera, czyli zdecydowane zwycięstwa! ? podsumował Tomasz Pochylski, trener zespołu.