ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚC

Edukacja Najnowsze Piła Praca Wydarzenia
W listopadzie 2022 Miasto Piła rusza z pierwszą edycją Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
W programie:
  1. Organizujemy konkurs dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych- celem konkursu jest pobudzenie postaw przedsiębiorczych i kreatywności wśród młodzieży.
  2. nagraj film Tik Tok w Pile o swojej pasji i opowiedz co dzięki niej możesz dać innym – na zgłoszenia czekamy do 22 listopada na adres email: mbindas-peters@um.pila.pl do wygrania atrakcyjne nagrody, zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny na: https://www.pila.pl/aktualnosci/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci.html
2. 25 listopada 2022 g. 12:30-15:30 TARGI EDUKACYJNE – sprawdź oferty szkół i uczelni oraz skorzystaj z bezpłatnych testów kompetencji i doradztwa zawodowego!
3. 26 listopada 2022 g. 10:00 – 13:00 TARGI PRACY I KARIERY – oferty pracy, warsztaty, doradztwo zawodowe – to dobra okazja, aby świadomie zaplanować własną karierę oraz otworzyć się na innowacje i nowoczesne rozwiązania.
w sobotę 26 listopada w godz. 11:00-12:00 zapraszamy na bezpłatny warsztat pn. “Kreowanie pomysłu na własny biznes”.
ZAPISY do 21 listopada 2022 na adres email: msmoczyk@um.pila.pl lub tel. +48 67 345 23 67. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.
Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się skąd czerpać pomysły na działalność gospodarczą. Jak przemienić je w konkretne rozwiązania, zaplanować biznes i jego rozwój. Jak wejść na rynek i utrzymać się na nim.
Co jest kluczem do sukcesu firmy. Na wydarzenia zapraszamy do Centrum Konferencyjnego Pilskiego TBS przy ul.
Dąbrowskiego 8 w Pile. Szczegóły dotyczące wydarzeń na www.pila.pl oraz na Facebooku Miasto Piła. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości realizowany jest w ramach przedsięwzięcia „Przedsiębiorcza Piła – Piła na start: organizacja wydarzeń promujących przedsiębiorczość dla młodzieży”, będącego elementem projektu pn. „Miasto Piła z nową energią!”
współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
​TARGI PRACY MŁODYCH
Zapraszamy młodzież, studentów i absolwentów do wzięcia udziału w Targach Pracy Młodych. Targi Pracy Młodych skierowane są w szczególności do osób, które zamierzają podjąć dodatkową pracę w czasie wolnym lub szukają miejsca do odbycia praktyk czy też stażu.
Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 listopada 2022 roku w godzinach od 12:30 do 16:30 w Centrum Konferencyjnym Pilskiego TBS Sp. z o.o. przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile.
Na uczestników Targów Pracy Młodych czekać będzie:
  • Strefa szkolenia – w której uczestnicy będą mogli wziąć udział w badaniu kompetencji zawodowych oraz skorzystać z indywidualnych konsultacji dot. m.in. zasad zatrudnienia młodocianych pracowników.
  • Strefa pracodawców – w której wystawcami są lokalni i regionalni pracodawcy
  • Strefa ofert pracy – w której będzie można znaleźć oferty praktyk, staży czy pracy w wolnym czasie.
Na uczestników Targów Pracy Młodych przygotowana będzie również atrakcja w postaci STREFY VR. Zapraszamy do wypróbowania swoich sił i umiejętności w symulatorze pracy w wirtualnej rzeczywistości na zasadzie rywalizacji w parach.
Zapisy do 21 listopada dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych na adres: jniewiarowski@um.pila.pl. Ilość miejsc ograniczona. W zgłoszeniu należy podać kontakt, imię i nazwisko opiekuna
oraz nazwę szkoły i klasę.
Szczegóły dotyczące wydarzeń na www.pila.pl oraz na Facebooku Miasto Piła. Targi Pracy Młodych realizowane są w ramach przedsięwzięcia „Przedsiębiorcza Piła – Piła na start: organizacja wydarzeń promujących przedsiębiorczość dla młodzieży”, będącego elementem projektu pn. „Miasto Piła z nową energią!” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Piotr Gadzinowski

Urząd Miasta Piły
Biuro Prezydenta
rzecznik prasowy UM Piły