Sypiał z 12-latką. Na seks namawiał też jej koleżankę…

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

KRZYŻ WLKP. 67-letni  Marian S., mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego będzie odpowiadał przed sądem za obcowanie płciowe z 12-latką oraz nakłanianie jej do innej czynności seksualnej. Podobne propozycje mężczyzna składał także koleżance dziewczynki, jednak ta o wszystkim opowiedziała matce, która z kolei powiadomiła Policję.

Sprawa ciągnęła się od 2020 roku, ale niecne sprawki 67-latka wyszły na jaw dopiero w maju bieżącego roku. Wtedy też  funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. przeprowadzili czynności w miejscu zamieszkania  mężczyzny.

Ujawnione materiały wskazywały na to, że Marian S. w okresie od 2020 do maja 2021 roku obcował płciowo z 12-letnią dziewczynką. Wynikało z nich również, że w tym samym okresie, co najmniej kilkukrotnie posługując się swoim kontem na jednym z portali internetowych, nawiązywał kontakty z tą właśnie dziewczynką, której składał propozycje obcowania płciowego oraz nakłaniał ją do wykonania innej czynności seksualnej. Te ustalenia pozwoliły na przedstawianie podejrzanemu zarzutu popełnienia dwóch przestępstw – informuje Magdalena Roman, p.o. Prokuratora Rejonowego w Trzciance.

Kim była 12-latka? To córka konkubiny Mariana S. Mężczyzna nie miał skrupułów, by sypiać z dziewczynką. Chociaż, – jak ustalono – nie zmuszał jej do seksu, nie stosował też wobec niej żadnego podstępu. Zrobił “to” kilkukrotnie. Za jej  “zgodą”. O ile dziecko może dać na coś takiego swoje przyzwolenie. A co na to matka dziewczynki? Zeznała, że o niczym nie wiedziała.

W toku prowadzonego śledztwa wyszło też na jaw, że Marian S. miał dużo większe potrzeby seksualne, niż obcowanie z jednym dzieckiem. Podobne propozycje czynił bowiem koleżance 12-latki.

-W maju 2021 roku, za pomocą tego samego komunikatora mężczyzna usiłował nawiązać kontakty z koleżanką pokrzywdzonej, której również składał propozycje obcowania płciowego oraz nakłaniał ją do wykonania innej czynności seksualnej – dodaje prok. Roman.

Dziewczynka zwierzyła się matce, a ta powiadomiła Policję.

67-latek zaraz po ujawnieniu tych materiałów został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia trzech przestępstw. Ponadto skierował do Sądu Rejonowego w Trzciance wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Akt oskarżenia przeciwko 67-latkowi trafił już do trzcianeckiego sądu. Prokuratura oczekuje na wyznaczenie pierwszego terminu rozprawy.

(Red.)

Fot. ilustracyjne (Pixabay)