Szlachetna paczka została otwarta!

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ.  Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 21 lat.

W Wałczu Szlachetna Paczka działa od 5 lat.

W ubiegłym roku pomocą objęliśmy ponad 40 rodzin, które otrzymały Szlachetne Paczki o wartości ok. 165 tysięcy złotych – mówi Andrzej Stec, lider Szlachetnej Paczki w Wałczu. -Szlachetna Paczka dociera do biedy ukrytej, której nie zauważamy na co dzień, która jest niezawiniona. Często pojawia się w rodzinie w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choroby, a nawet trudno dostępnego i słabo skomunikowanego miejsca zamieszkania utrudniającego podjęcie pracy.

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 11 i 12 grudnia.

Szlachetna Paczka wystartowała 13.11.2021 r. kiedy to na https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny zostały opublikowane historie potrzebujących rodzin, którym w tym roku można pomóc. Wśród tych rodzin jest ponad 30 rodzin z Wałcza i okolic.

-Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. Każdy z nas może wywołać uśmiech na twarzach potrzebujących z naszego najbliższego otoczenia – dodaje A. Stec.

 I zaprasza do współpracy!

(Red.)