Sytuacja epidemiologiczna w gminach powiatu pilskiego – 24 kwietnia

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Komunikat Starosty Pilskiego aktualnej o sytuacji epidemiologicznej w gminach powiatu pilskiego. -Nadal mamy 5 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od 12 dni ten stan się nie zmienia. 4 osoby oczekują na wynik badania, 2 z nich znajdują się w kwarantannie domowej – informuje Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz/videos/224217202249646/?t=3

Liczba osób hospitalizowanych 5: Piła – 1, Poznań – 3, Złotów – 1. Znacząco zmniejszyła się liczba osób pozostających w kwarantannie – jest ich obecnie 270, jeszcze niedawno było ich ponad 500.
Najwięcej: Piła – 124, Wyrzysk – 62
Najmniej: Miasteczko Krajeńskie – 4, Wysoka – 6

Pomoc  w czasach pandemii dla osób niepełnosprawnych, grupy szczególnej, która potrzebuje wsparcia instytucjonalnego.

Obecnie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie np. zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, likwidację barier architektonicznych, a także turnusów rehabilitacyjnych, choć nie wiadomo, kiedy się znowu odbędą, wnioski warto składać. Do rozdysponowania jest blisko 1 mln zł.

Zachęcam do korzystania z tych środków.
Szczegóły: www. pcpr.pila.pl, tel. (067) 349-12-08, (067) 349-12-09,
https://pcpr.pila.pl/n,zasady-dofinansowan-ze-srodkow-pfron?
Informator dla osób niepełnosprawnych: www.powiat.pila.pl

PROFIL ZAUFANY  można potwierdzić w Biurze Obsługi Mieszkańców w Starostwie Powiatowym w Pile, które jest czynne codziennie od godz. 7.30 do 15.30, a w poniedziałki, środy i piątki wydłużyliśmy jego pracę do godz. 18.00.

Dla osób, które nie mogą wychodzić z domu, są na przykład w czasie kwarantanny, Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło nową usługę: TYMCZASOWY PROFIL ZAUFANY, który można potwierdzić poprzez rozmowę wideo z urzędnikiem.
Ważny będzie przez 3 miesiące.
Szczegóły: https://www.gov.pl/?/cy?/tymczasowy-profil-zaufany–juz-jest
Wniosek dostępny jest na stronie: https://pz.gov.pl/pz/registerMainPage

Przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy finansowej, którą oferuje PUP w Pile w ramach tarczy antykryzysowej.

Przypominam, że pozyskaliśmy kwotę 20 mln zł. Dużym powodzeniem cieszą się np. pożyczki do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorstw. W tej chwili złożonych jest już blisko 2 tys. wniosków – mówi starosta.
Szczegóły: https://www.powiat.pila.pl/?/3900,20-milionow-zlotych-na-ws?

Dzisiaj  tegoroczni maturzyści kończą rok szkolny.

Eligiusz Komarowski: -Życzę przede wszystkim maturzystom, by zdali egzamin dojrzałości i dużo zdrowia oraz realizacji planów.

Naukę dzisiaj ukończyło 771 uczniów, z tego aż 131 z wyróżnieniem.

Ważne telefony dla osób w kwarantannie: alarmowy całodobowy 784 064 152. Do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00. tel. 61 854 15 42; e-mail: kwarantanna@poznan.uw.gov.pl.

 (Red.)