Szopka złotowska – Zapraszamy 5 stycznia 2023 r, godz. 17:00 Galeria za Winklem, plac Paderewskiego 13 w Złotowie

Kultura Najnowsze Regiony Złotów
Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza do aktywnego udziału w otwarciu wystawy prac konkursowych „Szopka złotowska” pod patronatem Burmistrza Miasta Złotowa 5 stycznia 2023 r. (czwartek), godz. 17:00 Galeria za Winklem, plac Paderewskiego 13 w Złotowie.
W trakcie wernisażu zostaną zaprezentowane wszystkie prace złożone na konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta Złotowa.
Do konkursu zaprosiliśmy szkoły, przedszkola, instytucje, a także osoby indywidualne (rodziny). Nie narzuciliśmy ani techniki wykonania pracy, ani materiałów, ani rozmiarów. Najważniejsze było, aby przestrzenne szopki nawiązywały do tradycyjnych elementów kultury materialnej Krajny Złotowskiej, były oryginalne, estetyczne i angażowały jak największą ilość osób.
Na konkurs zgłoszono ponad 30 prac, z czego najwięcej w najstarszej kategorii wiekowej! Warto tego dnia pojawić się w Galerii za
winklem i skonfrontować szopki krakowskie z szopkami złotowskimi. Każdy zwiedzający wystawę otrzyma kartę do głosowania, na której należy wypisać numery trzech różnych wybranych przez siebie prac, po jednej z każdej kategorii. Nagrody będą wynikiem plebiscytu osób zwiedzających wystawę w czasie jej trwania. Podsumowanie konkursu już 2 lutego.
Zachęcamy do głosowania i udziału w wernisażu nie tylko uczestników konkursu, ale całe rodziny i mieszkańców regionu!
Muzeum Ziemi Złotowskiej.