Szpital dba o Pacjentów ze szczególnymi potrzebami

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

Dzięki  dofinansowaniu z programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica  będzie mógł – jeszcze bardziej niż dotąd – dostosować się do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.

Pacjenci, którzy mają problemy z przemieszczaniem się, potrzebujący miejsca odpoczynku w drodze do głównych ciągów komunikacji szpitala, mogą skorzystać z nowych ławek. Jedna z nich została zlokalizowana nieopodal wejścia głównego do Szpitala, druga znajduje się w drodze na przystanek MZK.

Ławki posiadają oparcia i podłokietniki ułatwiające wstawanie. W bezpośrednim sąsiedztwie siedziska zapewniono miejsce do odłożenia sprzętu rehabilitacyjnego. Ławki zostały wyposażone w miejsce, które pozwoli na odpoczynek osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Ciągi piesze prowadzące do szpitala zostały wyposażone w nowe oświetlenie – lampy uliczne LED, a nieopodal przystaniu MZK trwa remont chodnika.

Więcej informacji na temat Programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” zjadą Państwo w zakładce: https://szpitalpila.pl/o-nas/dofinansowania oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/program-dostepnosc-plus

źródło: Szpital dba o Pacjentów ze szczególnymi potrzebami – Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica (szpitalpila.pl)