Tak wypadła akcja “Znicz 2021” na drogach złotowszczyzny

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Od 29 października do 2 listopada na terenie całego kraju trwała policyjna akcja “ZNICZ 2021”, w którą zaangażowani byli funkcjonariusze z Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki. Podczas działań, stróże prawa nie odnotowali większych utrudnień w rejonie cmentarzy i kościołów

Tegoroczna akcja “Znicz” rozpoczęła się w piątek 29 października i trwała do 2 listopada. Przez 5 dni policjanci z wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz wydziału kryminalnego, pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie pojazdów oraz pieszych w związku z dniem Wszystkich Świętych, było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego w okolicach cmentarzy i parkingów, a w razie utrudnień kierowali ruchem.

W trakcie trwania akcji ZNICZ złotowscy policjanci kierowani byli do obsługi 4 kolizji drogowych, które zaistniały na terenie powiatu złotowskiego. Na szczęście w tych zdarzeniach poważnie nie ucierpiały żadne osoby. Obyło się również bez wypadków drogowych.

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Podczas działań mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, w tym młodego mężczyznę kierowcę volkswagena, który wsiadł za kółko pod wpływem narkotyków. Łącznie przeprowadzono 207 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

Z uwagi na duże natężenie ruchu policjanci powiatu złotowskiego sprawdzali również sposób poruszania się kierowców i stosowania się do ograniczeń prędkości. Podczas minionego długiego weekendu policjanci ujawnili 104 wykroczenia drogowe. Cztery z nich dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h, w wyniku czego kierujący utracili uprawnienia do kierowania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego za cierpliwość podczas trwających utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

mł.asp. Damian Pachuc

KPP Złotów