Tańce w Trzciance

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

Dzisiejsza młodzież mogłaby zazdrościć seniorom humorów, a przede wszystkim umiejętności integrowania się i zabawy. Od seniorów mogliby uczyć się także jak działać i pracować na rzecz innych – mówił senator Adam Szejnfeld podczas spotkania z seniorami Trzcianki i Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Posłanka Małgorzata Janyska i senator Adam Szejnfeld wraz z burmistrzem Krzysztofem Jaworskim i przewodniczącą Leokadią Figurniak, byli gośćmi czarnkowsko-trzcianeckich seniorów. Spotkanie i zabawa taneczna odbyły się z okazji zakończenia roku akademickiego Uniwersytet Trzeciego Wieku Trzcianka oraz Międzynarodowego Dnia Inwalidy organizowanego przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Trzciance. Organizatorką i główną bohaterką imprezy była przewodnicząca oddziału Trzcianeckiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, pani Irena Hrabowska.
Zabawa taneczna emerytów i rencistów powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego to nie tylko biesiada, rozmowy, dyskusje i zabawa. Były też nagrody, dyplomy, kwiaty, a także słowa podziękowania i gratulacji od zaproszonych gości.
Dzisiejsza młodzież mogłaby zazdrościć seniorom humorów, a przede wszystkim umiejętności integrowania się i zabawy. Dawno bowiem już nie widziałem tak roztańczonego i wesołego towarzystwa, jak dzisiaj. Wiem jednak, że na co dzień już nie zawsze i nie wszędzie jest tak różowo. Nie w każdym domu, nie w każdej rodzinie. Dziękuję za Państwa pracę i działalność oraz życzę zdrowia i wielu lat wspaniałego funkcjonowania w naszym społeczeństwie – podsumował spotkanie senator Adam Szejnfeld.
Seniorzy z Gminy Trzcianka i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, poza pracą na rzecz lokalnej społeczności, umilają sobie czas organizując ogniska, andrzejki i zabawy karnawałowe, a także podróżując po kraju. W integracji odnajdują bowiem radość życia i zapal do pracy i działalności dla innych.
****
Zarząd Główny Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów miesi się w Warszawie, zrzesza około pół miliona członków w 36 oddziałach. Natomiast okręg pilski działa aż w ośmiu powiatach, w których istnieje 55 jednostek organizacyjnych, zrzeszających ponad 8,6 tys. członków.

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile