Te panie poradzą sobie z każdym oprychem

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W Szkole Policji w Pile zakończył się  kurs samoobrony dla mieszkanek miasta. Wzięły w nim udział 22 panie. Każda otrzymała  certyfikat i pamiątkowy medal.  Wręczyli je  Zastępca Komendanta Szkoły Policji mł. insp. Michał Kominowski wraz z Zastępcą Prezydenta Beatą Dudzińską.

Pomysłodawcą kursu było Stowarzyszenie Klub Miłośników Nordic Walking ?Czarne Pantery?, które ze swoim pomysłem zgłosiło się do Beaty Dudzińskiej. Pani Prezydent z kolei o pomoc w organizacji szkolenia poprosiła Komendant Szkoły Policji w Pile ? inspektor Beatę Różniak-Krzeszewską. Dzięki owocnej współpracy kobiet dla kobiet, pierwszy bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet w Pile stał się faktem i przechodzi do historii.

Warsztaty składały się z trzech bloków tematycznych: wykładów z psychologiem, zajęć praktycznych z samoobrony oraz zajęć z pierwszej pomocy. Pierwsze zajęcia odbyły się w formie wykładu i ćwiczeń poprowadzonych przez wykładowców Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia – podkom. Alicję Baranowską oraz  nadkom. Ewę Polewską. Kolejne zajęcia przybrały już formę zajęć praktycznych, podczas których panie uzyskały wiedzę i umiejętności w zakresie sprawnego i szybkiego obezwładnienia napastnika za pomocą siły fizycznej, a poprowadził je asp. Tomasz Ptak. Ostatnim elementem kursu były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadziłkom. Radosław Spychalski.

 (WM)
 Źródło: UM Pila