Tęczowy sierpień w Pile? Ulicami miasta przejdzie pierwszy Marsz Równości

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. – Chcemy miłości i równości! Dla osób LGBT+; kobiet, mężczyzn, ludzi o innej tożsamości płciowej; niepełnosprawnych; młodych i w sile wieku; różnym kolorze skóry i wielokulturowych; bez względu na wielkość majątku… Dlatego, pierwszy raz w historii Piły przejdziemy ulicami miasta. Jesteś sojuszniczką/sojusznikiem? Stań przy naszym boku! Stwórzmy pierwszy Marsz Równości w Pile! – nawołują na Facebooku organizatorzy wydarzenia. I zbierają pieniądze na jego zorganizowanie. 

Utworzona na Facebooku grupa Marsz Równości Piła chce, aby pilski marsz, który prawdopodobnie odbędzie się 8 sierpnia w godzinach popołudniowych – był świętem akceptacji i równości.

Po raz pierwszy w Pile odbędzie się święto akceptacji, równości oraz dumy na przekór nienawiści, która zawłaszcza kolejne aspekty życia publicznego. Razem dodajmy sił lokalnej społeczności LGBT+ oraz innym osobom wykluczonym w naszym regionie poprzez naszą solidarność. Chcemy równości! Dla osób bez względu na orientację seksualną, poczucie własnej płci, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, majętność, czy wiek. Dlatego w 2020 roku, po raz pierwszy w historii Piły wspólnymi siłami, zorganizujemy Marsz Równości w Pile! Już dziś zapraszamy Was na drugi Marsz Równości w Pile! – czytamy na stronie zbiórki  –  zrzutka.pl.

Dlaczego zbierają pieniądze?

-Chcemy profesjonalnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa osób uczestniczących, a także wzbogacić ofertę edukacyjną. Planujemy zaprosić gości z całej Polski. W tym roku również chcemy rozdać jak najwięcej materiałów promocyjnych i edukacyjnych, bo wiemy, że marsz zmieni świadomość ludzi i zapewnij super zabawę!

Zgromadzone pieniądze będą przeznaczone m.in. na flagi w kolorach tęczy, wielki baner,  wynajem platformy, nagłośnienie oraz promocję wydarzenia (plakaty, illboardy, ulotki).

-Nikt z grona osób organizujących Marsz nie pobierze żadnego wynagrodzenia. Działamy wolontaryjnie, bo kochamy i chcemy kochać dumnie – zapewniają organizatorzy wydarzenia. –Jeśli nie uzbieramy pełnej kwoty Marsz i tak się odbędzie, choć nie tak barwny i spektakularny, dlatego liczymy na Wasze wsparcie!

Pod tym linkiem możesz wesprzeć pierwszy Marsz Równości w Pile:

https://zrzutka.pl/w5y67z

(Red.)