Listopad pod znakiem szkolenia w Dolaszewie  

Najnowsze Piła Wydarzenia

DOLASZEWO. Intensywny weekend mają za sobą żołnierze  122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie. Terytorialsi doskonalili m.in. umiejętności strzeleckie i taktyczne. To był również dobry moment, by przeprowadzić szkolenie z zakresu taktyki.

 122 batalion lekkiej piechoty w Dolaszewie, to najmłodszy pododdział 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Chętni do służby wojskowej wciąż jeszcze mogą znaleźć swoje miejsce w jego szeregach. Rekrutacja trwa. Jakie kroki trzeba wykonać, by trafić do batalionu? Pierwszy z nich to skontaktowanie się z rekruterem 12 WBOT za pośrednictwem strony internetowej https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Za żołnierzami kolejny, pracowity weekend. To już dla nich tradycja, że w sobotę, równo o 7:30 rozpoczynają obowiązkowe szkolenie rotacyjne. W ciągu dwóch dni terytorialsi doskonalili swoje umiejętności pod okiem przełożonych i instruktorów. Pierwszego dnia, tuż po śniadaniu odbyli trening strzelecki na strzelnicy garnizonowej w Wałczu. Żołnierze zostali podzieleni na grupy szkoleniowe i realizowali również zagadnienia z zakresu taktyki czy szkolenia medycznego.

Popołudnie i późny wieczór upłynął na ćwiczeniu poruszania się w terenie w ograniczonej widoczności. Dodatkowo, żołnierze realizowali marsz na azymut.

Stawiamy na intensywne, atrakcyjne szkolenie żołnierzy, które przyczynia się do zdobywania umiejętności,  niezbędnych do realizacji zadań postawionych przed moim batalionem. Widzę,  że rotacje sprawiają żołnierzom ogromną satysfakcję. Obserwuję, jakie następują w nich przemiany – tłumaczy ppłk Maciej Betka, dowódca 122 blp w Dolaszewie.

Kolejny dzień w batalionie przyniósł nowe wyzwania. Tuż po pobudce i porannym rozruchu fizycznym, terytorialsi doskonalili elementy związane z działaniem  w terenie zurbanizowanym. Ćwiczyli skryte podejście, rozpoznanie i bezpieczne opuszczanie budynku.

Ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska
Fot. 12 WBOT