To był lodowaty dowód miłości…

Na sygnale Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ.  Chciał zaimponować dziewczynie, więc skoczył do jeziora Zamkowego i popłynął na drugi brzeg. Konsekwencje tego wyczynu były opłakane. 21-latek wyziębiony trafił do szpitala, a jego dziewczyna pękała z dumy, że ma takiego “odważnego” adoratora.

Tuż po północy dyżurny jednostki Policji w Wałczu, otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że z pomostu do jeziora Zamkowego skoczył jakiś mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowani zostali patrolujący miasto policjanci. Na promenadzie jeziora Zamkowego funkcjonariusze zastali młodą dziewczynę. Chłopak z którym była, znajdował się już po drugiej stronie jeziora. Jak się okazało, 21 – latek jest morsem i przepływając Zamkowe  chciał zaimponować swojej wybrance, której taki popis przypadł do gustu – relacjonuje mł.asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Mężczyzna samodzielnie wyszedł z wody na drugim brzeg jeziora. Uskarżał się jedynie na doskwierające zimno. Wezwane na miejsce pogotowie przetransportowało go do szpitala.

Policja przypomina: “Morsowannie”, to co raz popularniejszy sport. Ważną kwestią jest strój do “morsowania”: czapka, rękawiczki, strój kąpielowy, buty aby unikną poślizgnięcia. Po wyjściu z wody trzeba mieć przygotowane ciepłe ubranie i najlepiej termos z ciepłą herbatą.

Kąpiel powinna trwać od 3 ? 5 minut. “Morsowanie” wymaga porządnej rozgrzewki, do momentu uczucia gorąca. Zaczynając “morosowanie” zaleca się wizytę u lekarza, który wykluczy problemy kardiologiczne. Nie zaleca się “morsowania” w pojedynkę.

 (Red.)
 Źródło: KPP Wałcz