TRAGEDIA NA KRAJOWEJ 10 POD BYDGOSZCZĄ

Na sygnale Piła Regiony

Cztery ofiary śmiertelne. Do tragicznego wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo doszło przedwczoraj. Do sprawy został zatrzymany kierowca Toyoty. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Przedwczoraj tj. 12.08.2022 przed godziną 17:00 doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym udział brały cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala i tam też zmarła. Droga na tym odcinku została zablokowana. Zostały zorganizowane objazdy.

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Fot. KWP Bydgoszcz