Tragiczny pożar budynku

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Runowo. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 zastępy z JRG Trzcianka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano zamknięty budynek mieszkalny, w którym przez okna widoczne było silne zadymienie. Strażacy zabezpieczani w sprzęt OUO poprzez okno weszli do budynku i rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń celem odnalezienia osób poszkodowanych, które wg posiadanych informacji powinny przebywać w środku.

Po zlokalizowaniu 2 osób natychmiast ewakuowano je na zewnątrz. Niestety obie osoby poniosły śmierć w wyniku pożaru. W tym samym czasie strażacy prowadzili działania gaśnicze w jednym z pomieszczeń.

Na miejsce działań przybywali kolejno zespół ratownictwa medycznego, policja, oficer operacyjny w dyspozycji komendanta powiatowego, komendant powiatowy PSP w Czarnkowie, prokurator oraz biegły sądowy. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do wyniesienia spalonych elementów wyposażenia mieszkania. Działania ratownicze trwały przeszło trzy godziny.

 

  • Opracowanie: mł. kpt. Damian Majewski
    Zdjęcia:  asp. sztab. Krzysztof Helwich, dh Kacper Krawczyk.