Areszt dla dwóch braci za włamanie

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. Sprawcy z jednej z naczep, dokonali kradzieży 90 sztuk elektrycznych deskorolek o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z podejrzanych usłyszał także zarzut posiadania narkotyków. Wobec 28 i 31 latka Sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy.

Dzięki wykonaniu szeregu czynności i wnikliwej pracy policjantów wałeckiej komendy zatrzymani zostali sprawcy, którzy w połowie lutego br. dokonali na terenie powiatu wałeckiego kradzieży z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. 31 i 28 letni mężczyźni to bracia- mieszkańcy województwa lubuskiego.

Do popełnienia przestępstwa posłużyli się wypożyczoną wcześniej lawetą.  Czynów dokonali nad ranem, podczas postoju samochodów ciężarowych w Lubnie i Rusinowie. Kiedy okazało się, że w pierwszej naczepie brak jest przedmiotów przestępstwa, postanowili włamać się do kolejnej.

Po uprzednim uszkodzeniu zabezpieczeń, weszli do wnętrza naczepy skąd dokonali kradzieży 90 sztuk hulajnóg elektrycznych celem przywłaszczenia o wartości ponad 92 tysiące złotych. Na podstawie przeprowadzonych dowodów ustalono, że sprawcami kradzieży z włamaniem do naczep samochodów ciężarowych marki Mercedes i marki DAF są dwaj bracia.

Mężczyźni byli już wcześniej karani. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec 31 i 28 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Starszy z braci usłyszał dodatkowy zrzut posiadania substancji zabronionej w postaci amfetaminy w ilości 2, 177 grama.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie w kwocie 25 000 złotych.

 

KPP Wałcz