Tragiczny pożar. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie, w ramach dysponowania z Centrum Powiadamiania Ratunkowego nr 112, o pożarze budynku w miejscowości Krucz oraz jednej osobie poszkodowanej znajdującej się wewnątrz.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Lubaszu i Kruczu. Na miejsce zdarzenia udał się także z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, zastano pożar w jednym pomieszczeń w budynku mieszkalnego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy podali jeden prąd wody na źródło pożaru. W trakcie przeszukiwań pomieszczeń budynku, strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny (48 lat), Jednocześnie udzielono wsparcia psychicznego 71 letniej mieszkance. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego z Czarnkowa ratownicy przekazali poszkodowaną. Po zbadaniu kobieta pozostała na miejscu zdarzenia. Dalsze działania polegały na wentylacji pomieszczeń, sprawdzeniu rozkładu temperatur oraz stanu atmosfery gazowej wewnątrz obiektu objętego pożarem.

W działaniach gaśniczych, które trwały półtorej godziny udział brało 19 strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

 

Opracowanie: st.asp. Mateusz Helak
Zdjęcia: JRG Czarnków