Tragiczny pożar w Miłkowie. Znamy więcej szczegółów

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

MIŁKOWO (pow. czarnkowsko-trzcianecki). Wracamy do tematu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło nocą 26 stycznia w Miłkowie gm. Lubasz. W trakcie akcji gaśniczej strażacy w jednym z pomieszczeń budynku znaleźli ciało 55-letniego mężczyzny.

26 stycznia br., około godziny 03:00 dyżurny z czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Miłkowie gm. Lubasz w jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że na skutek pożaru całkowitemu spaleniu uległ dach budynku i doszło do zawalenia się stropu. Niestety podczas akcji gaśniczej strażacy odnaleźli ciało 55-latka, które zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Mundurowi w obecności prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Teraz pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Trzciance będą analizować zebrany materiał dowodowy oraz ustalać okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Asp. Karolina Górzna-Kustra

Fot. KPP Czarnków