Trwa budowa Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku

Inwestycje Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

RYCHLIK. Postępują prace w Rychliku mające na celu przebudowę budynku użytkowego na Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Inwestycję, dofinansowaną ze środków unijnych, realizuję przedsiębiorstwo handlowo-usługowe ?LADROK? pana Zbigniewa Ladoruckiego z Okonka.

Roboty przebiegają zgodnie z planem. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz budynek zmienił się nie do poznania. Kompleksowa przebudowa realizowana jest za kwotę 682 650 zł, z czego 85% pokryją środki unijne.

Celem projektu jest utrzymanie obecnego stanu środowiska gminy Trzcianka na poziomie gwarantującym następnym pokoleniom korzystanie z niego w stopniu równym, w jakim korzystają obecne pokolenia. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki edukacji i kształtowaniu postaw ekologicznych społeczności lokalnej w nowopowstałym obiekcie ? Centrum Edukacji Ekologicznej w Rychliku.

Całkowita wartość projektu wynosi 1.064.000,69 zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej ? 735.285,00 zł. w ramach poddziałania 4.5.4. ?Edukacja ekologiczna? objętego WRPO na lata 2014 ? 2020.

(trzcianka.pl)