“Z pyska lała mu się biała woda…” Kto truje psy w Złotowie?!

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Kilka dni temu ktoś podłożył silną truciznę na wybiegu dla psów w parku nieopodal ul. Promykowej w Złotowie. Półtorarocznego Mistera udało się uratować dzięki szybkiej interwencji weterynarza. Lekarz potwierdził, że pies zjadł trutkę. Jak informują media – nie było to odosobnione zdarzenie. Podobne sytuacje mają miejsce od ubiegłego roku.

“Około godziny 11, po przyjściu z wybiegu, Mister zaczął wymiotować, z pyska lała mu się biała woda. Nie mógł utrzymać się na nogach i zachowywał się jak pijany” – napisała właścicielka foxteriera.

Na szczęście psa udało się uratować. Zajmujący się nim weterynarz potwierdził, że zwierzę zostało otrute.

Kobieta poprosiła w mediach społecznościowych o “pomoc w ujęciu sprawcy przestępstwa” i zaapelowała do mieszkańców, aby uważali na swoje czworonogi.

Temat trucia psów na wybiegach w Złotowie został zauważony przez ogólnopolskie media. Do sprawy odniósł się również włodarz miasta.

“Apeluję do wszystkich LUDZI, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawcy trucia psów przy wybiegach o wszelkie informacje! Bądźmy czujni” – zaapelował na Facebooku Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

(Red.)
Fot. (fb)