TRWAJĄ INTENSYWNE REMONTY NA DROGACH POWIATOWYCH

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

Trawają inwensywne remonty dróg w gminach powiatu pilskiego.


– Niezależnie czy to miasto, czy tereny rolnicze to każdy zakątek Powiatu Pilskiego jest dla nas ważny, dlatego stale podnosimy bezpieczeństwo i komfort użytkowników naszych dróg – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W Gminie Wyrzysk wyremontowany będzie ważny odcinek drogi powiatowej 1192P Wyrzysk – Glesno o łącznej długości ponad 2 km. Aktualnie mocno zaawansowane są już prace na pierwszym odcinku Wyrzysk Skarbowy – Gleszczonek. Droga ma już nową nawierzchnię, do zrobienia zostało oznakowanie i wykonanie bezpiecznych poboczy. Wartość prac to ok. 1,5 mln zł. Wykonawcą robót jest firma: REDON NAKŁO Sp. z o.o. Niebawem ruszy drugi etap prac na ponad kilometrowym odcinku z Gleszczonka do Glesna. Warto zaznaczyć, że o modernizację tego odcinka drogi powiatowej skutecznie zabiegali radni powiatowi Iwona Schulz i Almuetaz Bellah Nasrullah.

W Gminie Łobżenica Powiat Pilski natomiast czyni ostatnie przygotowania do modernizacji drogi między Dźwiersznem Małym a Witrogoszczą. W ramach tej inwestycji zostanie między innymi położona nowa nawierzchnia czy wykonane będzie pobocze i oznakowanie. Koszt robót na tym odcinku to ponad 800 tys. zł.
W zmodernizowanie tej drogi mocno zaangażował się przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak oraz radne Ewa Ramusiewicz i Zdzisława Bosak-Kawa.

Już niedługo rozpoczną się również prace na innych drogach powiatowych. Łącznie zmodernizowanych zostanie 20 km. Zadania te realizowane dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokosci blisko 15 mln zł.

W sierpniu Powiat Pilski złożył kolejny wniosek do Michała Zielińskiego, Wojewody Wielkopolskiego, który przy pozytywnym rozpatrzeniu pozwoli zmodernizować drogę Ruda-Glesno wraz z przebudową centrum tej drugiej miejscowości.

– Kontynuujemy prace modernizacyjne na drogach powiatowych dzięki pozyskanym środkom rządowym i wsparciu budżetu powiatu. To dobry rok dla naszych inwestycji drogowych – podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.

Trwają intensywne remonty na drogach powiatowych – Powiat Pilski