Trzcianecki Wilk znów na podium

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Marcin Ćwirzeń, utytułowany zawodnik zmagań w biegach przeszkodowo-terenowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym, znów stanął do rywalizacji reprezentując zarówno powiat czarnkowsko-trzcianecki, jak i Polskę.

Tym razem trzcianczanin wziął udział w zmaganiach zorganizowanych przez naszych południowych sąsiadów – w ramach Spartan Race Czech Republic. W dniach 2-3 września w miejscowości Kouty nad Desną nasz lider, w trudnych warunkach zróżnicowanego terenu górskiego poprzecinanego naturalnymi ciekami wodnymi, rywalizował najpierw na formalnym dystansie 21 km (przechodzącym faktycznie w ponad 27 km). Pierwszego dnia zawodów, pomimo wystąpienia pewnych mankamentów w kierowaniu przez wolontariuszy ruchem zawodników na trasie, nasz reprezentant z ogromnym poświeceniem, dzięki mądremu dopasowywaniu technik biegu oraz pokonywania przeszkód sztucznych i naturalnych – nadrobił stracony na skutek tego czas na szlaku. Finalnie plasując się na drugim miejscu w swej klasyfikacji wiekowej. Z kolei drugiego dnia zmagań na faktycznych odległościach 6,5 km dla formatu Sprint i 10 km dla rywalizacji Trail – uzyskał złoto w pierwszym wymienionym formacie, pokonując 20 przeszkód przy przewyższeniach terenu rzędu ponad 1000m – drugi raz stając na podium.
Przywożąc do kraju srebrny i złoty krążek – Marcin wyraża wdzięczność partnerom swojej rywalizacji w marce Spartan: Lasom Państwowym – Nadleśnictwu Trzcianka oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Miastu i Gminie Trzcianka, firmom Loft Home, Vilmax, Brooks Running oraz niezastąpionym macierzystym zespołom WOLF BOX Trzcianka i WOLF TEAM.

Gratulujemy naszemu liderowi i życzymy dalszych sukcesów!

Paweł Garstka – Wolf Team