TRZECH SPRAWCÓW ROZBOJU ZATRZYMANYCH

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Policjanci z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki, w niespełna kilka minut od zgłoszenia zatrzymali trzech sprawców rozboju. Podejrzani zaatakowali 21-latka zadając kilka uderzeń zabrali mu telefon komórkowy. Byli nietrzeźwi, a kolejnego dnia przyznali się do popełnionego czynu.

W miniony weekend w Złotowie na osiedlu „za rzeką” w godzinach nocnych, doszło do rozboju na mieszkańcu miasta. O zdarzeniu poinformował przechodzień, który widziała całe zdarzenie.

Gdy 21 letni złotowianin szedł ulicą Zamkową, w pewnym momencie podeszło do niego trzech mężczyzn, którzy zaatakowali przechodnia, bez powodu zaczęli uderzać go i kopać. Używając siły doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym zabrali telefon komórkowy i zaczęli uciekać.

Świadek zdarzenia przekazał policjantom rysopis trójki mężczyzn, którzy oddalili się w stronę marketu spożywczego na ul. Słonecznej.

Trzech przestępców, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki kilka minut po całym zajściu. Jeden z nich w kieszeni miał skradziony telefon.

Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi. Kolejnego dnia złożyli obszerne wyjaśnienia w tej sprawie, przyznając się do popełnionego przestępstwa.

KPP  Złotów