Trzymał nóż przy szyi. Groził, że się zabije

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ.W sobotnie popołudnie post. Mateusz Bryszewski i post. Maciej Brandt – policjanci ze Szkoły Policji w Pile pełnili służbę wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji w Margoninie sierż. sztab. Barbarą Olkowicz. Służba mijała spokojnie do czasu, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na terenie jednej z miejscowości w gminie Margonin…

-Kiedy patrol dotarł na miejsce interwencji okazało się, że w miejscu zamieszkania doszło do awantury pomiędzy braćmi. Ci w obecności policjantów wyjaśnili sobie wszystkie kwestie sporne i doszli do porozumienia. Jeden z nich oświadczył, że pójdzie do swojego pokoju położyć się spać. Kiedy mundurowi kierowali się do wyjścia, nagle zauważyli, jak zgłaszający interwencję wybiega ze swojego pokoju i biegnie w kierunku drugiego pomieszczenia. Widząc to, policjanci ruszyli za nim. Gdy wbiegli do kuchni, zobaczyli 32?latka stojącego przy oknie i trzymającego przy szyi duży nóż kuchenny. Mężczyzna zaczął wykrzykiwać, że się zabije. To sygnał, że policjanci muszą działać ostrożnie i z wyczuciem. Podjęli rozmowę z desperatem, by odwieść go od tego zamiaru. Niestety mężczyzna stał się bardzo nerwowy i pobudzony. Cały czas trzymał nóż przy szyi. Nie reagował na słowa policjantów. Po dłuższej chwili 32-latek czymś się  rozkojarzył i stracił czujność. Ten moment wykorzystali policjanci i obezwładnili desperata. Został przewieziony do szpitala, a stamtąd trafił pod opiekę specjalistów – relacjonuje asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

Z pewnością służby w chodzieskiej jednostce Policji pozostaną w pamięci kursantów do końca ich służby w tej formacji.

-Młodzi adepci tego zawodu poczuli na własnej skórze, czym są słowa roty ślubowania. Dobrze spełniony obowiązek, ale też wyczucie, rozwaga, determinacja i stanowczość były tym, co kluczowe w takiej sytuacji, bo ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to najważniejsze zadanie dla każdego policjanta? nawet z narażeniem życia – dodaje Smardz-Dymek.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież