Turniej Nocny o Puchar Starosty Pilskiego

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. W piątek wieczorem piłkarze ligi orlikowej wypróbowali sztuczne oświetlenie na Stadionie Powiatowym w Pile. To były pierwsze wieczorne rozgrywki od czasu oddania obiektu po remoncie, zakończyły się przed północą.

W Turnieju Nocnym o Puchar Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego wzięło udział około 200 zawodników, w sumie 12 drużyn z Piły i gmin powiatu pilskiego Miasteczko Krajeńskie, Leżenica, Szydłowo, Ujście, Pokrzywnica oraz ze Złota i Skórki.

Puchar powędrował do drużyny Pici Polo z Piły, która wygrała rywalizację.

– Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom turnieju. Stworzyli widowisko piłkarskie na wysokim poziomie. Już teraz zapraszam no kolejne takie wydarzenia ? powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Łukasz Stasicki ze Stowarzyszenia Olik Piła – organizator turnieju, któremu Powiat Pilski udzielił wsparcia, przyznał, że  widoczność na płycie boiska była znakomita i takie rozgrywki z powodzeniem stowarzyszenie będzie chciało jeszcze nie raz tu organizować.

Drużyny Orlika grały na stadionie przy Okrzei również wcześniej, zanim obiekt został wyremontowany, ale za dnia. Teraz takie turnieje będzie można tu organizować praktycznie przez cały rok.

Powiat Pilski