Tym paniom nikt nie podskoczy!

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Blisko 30 pań zakończyło swoje zmagania w ramach projektu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży pt. „Bezpieczna Kobieta”. Każda z pań otrzymała dyplom poświadczający udział w zajęciach.

W kolejnej odsłonie „Bezpiecznej Kobiety” wzięły udział panie z miasta i gminy Budzyń.

Podczas spotkań uczestniczki projektu uczyły się elementów samoobrony, ale nie tylko. Instruktor sztuk walki Bernard Ziembikiewicz uświadamiał panie, na co powinny zwracać uwagę w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, by uniknąć sytuacji niebezpiecznych. Mówił o prawnych i psychologicznych aspektach kontaktu z napastnikiem, jak zachować się w miejscach i sytuacjach zagrożenia, jak ich unikać, wreszcie, jakie podejmować działania, by były one adekwatne do powstałej sytuacji i dały szansę wyjścia z sytuacji niebezpiecznej.

W zakończeniu projektu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Budzyń, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży oraz gospodarz obiektu – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Budzyniu. Uczestniczki kursu odebrały dyplomy poświadczające udział w projekcie.

KPP Chodzież