TYMCZASOWY ARESZT DLA MIESZKAŃCA GMINY ZŁOTÓW

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec gminy Złotów, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Usłyszał również zarzut posiadania bez zezwolenia materiałów wybuchowych. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

W ubiegłym tygodniu (07.03) po godzinie 20 na stanowisko kierowania złotowskiej jednostki, wpłynęła informacja od roztrzęsionej kobiety, która poinformowała, że jej mąż pod wpływem alkoholu wywołał awanturę. W jej trakcie miał wyzywać kobietę oraz rzucać w jej kierunku przedmiotami kuchennymi. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia Policjanci niezwłocznie udali się na teren gminy Złotów, gdzie podjęli interwencję.

Zatrzymali nietrzeźwego 50 latka, który jak się okazało nie pierwszy raz groził żonie oraz wyzywał ją. Okazało się również, że w miejscu zamieszkania posiadał bez wymaganego zezwolenia materiały wybuchowe, które chciał użyć w stosunku do mieszkańców domu.

Na wniosek prowadzących postępowanie Policjantów i Prokuratora, sędzia Sądu Rejonowego w Złotowie zastosował wobec mieszkańca gminy Złotów najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.