ODEBRAŁ OD SENIORKI 20 TYSIĘCY EURO. ZOSTAŁ ZATRZYMANY.

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Pilscy kryminalni zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który brał udział w oszustwie na tzw. “policjanta”. Mężczyzna odebrał od oszukanej seniorki pieniądze w kwocie 20 tysięcy euro. Gotówka miała być przekazana na poczet kaucji i odszkodowania dla ofiary wypadku, do którego doprowadzić miał syn seniorki.

Sprawa rozpoczęła się 22 lutego bieżącego roku. Tego dnia do jednej z seniorek w Pile zadzwonił telefon. W słuchawce kobieta usłyszała głos rzekomego policjanta, który poinformował ją, że jej syn jest sprawcą poważnego wypadku drogowego. Mężczyzna miał potrącić ciężarną kobietę, a jedyna szansa na uniknięcie odpowiedzialności to wpłata kaucji. Gotówka miała zostać też przekazana na poczet odszkodowania dla pokrzywdzonej.

Seniorka była bardzo przejęta i bała się o przyszłość swojego syna. W trakcie rozmowy pojawiły się ogromne emocje, które ostatecznie uśpiły czujność kobiety. Tego samego dnia pod domem seniorki pojawił się mężczyzna, który odebrał gotówkę. Sprawa została zgłoszona, gdy wyszło na jaw, że nikomu z najbliższych seniorki nic się nie stało i nikt nie potrzebował pomocy.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Wykonali szereg czynności, które najpierw pozwoliły ustalić wizerunek sprawcy, później jego dane personalne, a także miejsce aktualnego przebywania. 7 marca bieżącego roku pilscy kryminalni udali się do Szczecina, gdzie zatrzymali 49-latka. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu kilka telefonów komórkowych oraz kilkanaście kart sim, które mogły służyć do popełniania przestępstw.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu oszustwa, za które grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Funkcjonariusze, którzy pracują nad sprawą podkreślają, że ma ona rozwojowy charakter, a zatrzymany mężczyzna może mieć związek z innymi przestępstwami na terenie całej Polski.

Apelujemy do mieszkańców naszego regionu o czujność i ostrożność. Oszuści mogą stosować różne metody i działać pod różnymi pretekstami. Przypominamy, że funkcjonariusze Policji oraz innych służb nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Zachęcamy również do obejrzenia naszego ostatniego profilaktycznego spotu, który jest poświęcony tematyce oszustw osób starszych.