Ugodził nożem konkubinę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

OKONEK. Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali 31-latka, który w trakcie awantury domowej ugodził nożem swoją 33-letnią konkubinę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował go na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Komisariatu w Okonku wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło wieczorem 18 lutego w jednym z mieszkań na terenie gminy Okonek.

Około godz. 20.40 dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, w trakcie której 31-letni mężczyzna ugodził nożem swoją 33-letnią konkubinę. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy kilka minut po otrzymanym  zgłoszeniu  zatrzymali 31-latka. Ranna 33-letnia kobieta została przekazana pod opiekę służb medycznych  i  przewieziona  do Szpitala  Specjalistycznego w Pile. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej KPP.

Podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko dwa i pół promila alkoholu.

-W mieszkaniu, w którym doszło do zdarzenia śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi mu co najmniej 8 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku policji i złotowskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy. Najbliższe 3-miesiące spędzi on w areszcie śledczym –  dodaje Forecki.

(Red.)

 Źródło: KPP Złotów