UKRADŁ Z KOLEGĄ FELGI, W DOMU PRZECHOWYWAŁ JESZCZE NARKOTYKI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 23 lat, którzy dokonali kradzieży 6 felg z oponami o łącznej wartości ponad 800 złotych. Ponadto jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków w ilości blisko 80 gramów.

13 października bieżącego roku policjanci Komisariatu Policji w Wyrzysku otrzymali informację o kradzieży 6 felg z oponami o wartości ponad 800 złotych, do której doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. Ich ustalenia pozwoliły wytypować dwóch sprawców w wieku 18 i 23 lat.

Tego samego dnia kryminalni z Wyrzyska zatrzymali sprawców na jednym z parkingów w centrum miasta. W samochodzie mężczyzn policjanci ujawnili opony, które należały do zgłaszającego. Ponadto sprawcy zmienili jedno z kół w swoim pojeździe, na właśnie to – pochodzące z kradzieży. Pozostałe felgi zostały przez nich spieniężone w punkcie złomu.

Policjanci przeszukali również miejsca zamieszkania sprawców pod kątem posiadania przedmiotów zabronionych prawem lub pochodzących z przestępstwa. W domu 18-latka kryminalni zabezpieczyli blisko 80 gramów narkotyków w postaci amfetaminy oraz marihuany.

Prowadzone postępowanie wyjaśniło, że mężczyźni dokonali kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo kradzieży przepisy Kodeksu Karnego przewidują karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 18-latek poniesie odpowiedzialność za posiadanie narkotyków. To on decyzją Prokuratora Rejonowego w Chodzieży został objęty dozorem policyjnym.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Ukradł z kolegą felgi, w domu przechowywał jeszcze narkotyki – Aktualności – KPP Piła (policja.gov.pl)