Ukrywał 1,5 kilograma narkotyków

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 42-letni pilanin  odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania jego posesji k ryminalni znaleźli blisko 1,5 kg narkotyków.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymanym mężczyzną interesowali się od pewnego czasu. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Piły może być w posiadaniu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Ich podejrzenia wkrótce się potwierdziły.

8 marca funkcjonariusze weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali zaskoczonego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz 15 tys. złotych. Mężczyzna miesiąc wcześniej także był zatrzymany w związku z posiadaniem środków odurzających. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kg narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany ? relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(Red.)