Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA Funkcjonariusze pionu kryminalnego, specjalizujący się w poszukiwaniach osób oraz Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego zatrzymali 8 mężczyzn, którzy próbowali uniknąć odpowiedzialności za wcześniejsze konflikty z prawem. Jeden z nich spędzi w zakładzie karnym 5 lat.

Zespół identyfikacji i poszukiwań osób, wchodzący w skład Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki każdego dnia zajmuje się zatrzymywaniem osób, które ukrywają się przed odbyciem zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności.

Od początku tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Patrolowo- Interwencyjnego zatrzymali 8 mężczyzn w wieku od 34 do 66 lat, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich 61-letni pilanin ścigany był już od ponad roku za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Największy wymiar kary miał do odbycia 37-letni mieszkaniec gminy Szydłowo. Został skazany wyrokiem sądu na 5 lat pozbawienia wolności w związku ze spowodowanym w przeszłości wypadkiem drogowym. Mężczyzna, tak jak pozostałe osoby został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

  • KPP Piła, sierż. Magdalena Szukajło