Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Interwencje Na sygnale Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu w ostatnich dniach zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród przestępców był między innymi poszukiwany listem gończym oraz kierujący pod działaniem narkotyków.

Policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mimo wezwań, nie stawiali się oni do zakładu karnego. Teraz każdy z nich zgodnie z decyzjami sądu odbędzie zasądzoną karę. Wczoraj do wałeckiej komendy sam zgłosił się 43 latek poszukiwany przez wałecki Sąd.

Mężczyzna miał możliwość uiścić grzywnę celem uwolnienia się od kary więzienia. Kolejny poszukiwany wpadł w trakcie kontroli drogowej. Patrol drogówki zatrzymał pojazd do rutynowej kontroli, a podczas sprawdzania danych kierującego w policyjnym systemie okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym. 36 latek zamieszkiwał na terenie Niemiec. 44 latka, który nie stawił się w Zakładzie Karnym zatrzymali dzielnicowi z Mirosławca.

Ci sami dzielnicowi w trakcie interwencji w jednym z mieszkań w gminie Mirosławiec zatrzymali 47 latka, który w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki w postaci marihuany w ilości 9, 064 grama. Natomiast dzielnicowy z Tuczna na terenie Wałcza zatrzymał do kontroli drogowej pojazd, którego 38 kierujący był pod działaniem amfetaminy.

Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu 38 latka funkcjonariusze zabezpieczyli 106 gram marihuany oraz w miejscu zamieszkania amfetaminę w ilości 1, 509 gram. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali poszukiwanego przez wałecki Sąd 39 latka, który ukrywał się na strychu swojego miejsca zamieszkania. Zaskoczony widokiem patrolu z Człopy był zatrzymany w miejscu zamieszkania 37 latek. Poszukiwani trafili już za więzienne mury.

 fot. iStock

KPP Wałcz