Ulica Zamkowa doczeka się przebudowy. Dostała ponad 5 milionów dofinansowania

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozdane. Na liście znalazło się m.in. pięć inwestycji w powiecie złotowskim. Wśród nich jest ulica Zamkowa, na przebudowę której miasto Złotów otrzymało aż 5,2 miliona złotych.

 Burmistrz Złotowa Adam Pulit przyznaje, że Zamkowa należy do najgorszych dróg w mieście, a jej stan techniczny budzi wiele zastrzeżeń.

?Spadł mi kamień z serca – zareagował włodarz na wiadomość o przyznaniu dofinansowania. –W końcu przestaniemy przepisywać to zadanie z roku na rok do możliwej realizacji.

Jak będzie wyglądać nowa-stara ulica Zamkowa?

?Kwestia bezpieczeństwa użytkowników jest najważniejsza. Powstanie oddzielny pas rowerowy, zachowamy i zmodernizujemy już istniejący ciąg pieszy. Zmodernizujemy oświetlenie – chcemy przy okazji zlikwidować wszystkie linie napowietrzne. Do tego zadania od dwóch lat przygotowujemy operatora sieci. Mamy już wstępną deklarację, że przyłączy się do tej inwestycji. Ponadto wyniesione będa dwa skrzyżowania – z ulicą Okrężana i Słoneczną. Doświetlonych zostanie także dziewięć przejść dla pieszych. Powstanie również pas zieleni – opisuje burmistrz Pulit.

Jak dodaje, kolejnym jego krokiem będzie zwołanie sesji nadzwyczajnej i wpisanie przebudowy ulicy Zamkowej do budżetu miasta. W połowie czerwca powinien już być wyłoniony wykonawca, który na realizację zadania będzie miał 18 miesięcy. Dodajemy, że jego całkowity koszt wyniesie około 7,5 mln zł.

***

Dofinansowanie otrzymały również inwestycje:

  • 4 281 376,61 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1029P Nowy Dwór- Stare Dzierzążno,
  • 590 853,44 zł na przebudowę ul. Nad Rzeką w Skórce,
  • 4 241 715,78 zł na rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Okonek ul. Niepodległości – 1 Maja,
  • 313 219,10 zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Łomczewo.

(Red.)